Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Kolozsvári Kar – kv.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Újra biológiakedvelő diákok versenyeztek karunkon

Immár negyed alkalommal szervezte meg a Kárpát-medencei kiterjedésű Herman Ottó biológiaverseny erdélyi fordulóját a Magyar Természettudományi Társulat, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, valamint a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szombaton, 2020. március 7-én. Erdély 19 iskolájából érkeztek a 7–8. osztályosok és kísérőtanáraik, közel 60 diák nevezett be azért, hogy továbbjuthasson a XXX. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Versenyre, illetve részt vehessen a IV.Kárpát-medencei Tehetségtáborban.

Alaptantárgyként oktatják a Sapientia EMTE három karának számos szakján a biológiát, így akár környezettudomány, génsebészet, növényorvosi vagy épp élelmiszermérnöki alapképzésen is otthon érezhetnék magukat a jövőben azok a 7–8. osztályos diákok, akik a Herman Ottó verseny erdélyi fordulóján vettek részt a hétvégén, hiszen bebizonyították a biológia iránti érdeklődésüket. A harmincadik alkalommal megszervezett verseny külön erdélyi fordulója negyedik alkalommal is az egyetem Kolozsvári Karán lelt otthonra. A vetélkedő egyébként az egész Kárpát-medencére kiterjed, Felvidéktől Erdélyig, Vajdaságtól Kárpátaljáig fogja egybe azokat a 7–8. osztályos diákokat, akik hangsúlyosan érdeklődnek a biológia iránt.

A verseny erdélyi fordulójának megszervezése révén a Sapientia EMTE elsősorban arra törekszik, hogy támogatást nyújtson az erdélyi közoktatásban zajló tehetséggondozásnak, hozzájáruljon az ifjú tehetségek már általános iskolai szinten történő szelekciójához, valamint hogy bekapcsolja őket a tehetséggondozás Kárpát-medencei hálózatába. A március 7-ei fordulóban legmagasabb pontszámot elért két-két tanuló továbbjutást nyert a XXX. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny döntőjére, amelyre a magyarországi Kisújszálláson kerül sor 2020. június 5–7. között, ráadásul részesei lehetnek a IV. Kárpát-medencei Tehetségtábornak is Felvidéken.

Az erdélyi fordulón mindkét évfolyamon hét különdíjat és három helyezést osztottak ki. A díjazottak a következők:

Díjazott

Iskola

Vezetőtanár

Osztály

Díj

Sófalvi Diána

Székely Mózes Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

7

I. díj

Fülöp Szende

Sükösd Ferenc Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

7

II. díj

Imre Nikolett

Báthory István Elméleti Líceum

Botár Katalin

7

III. díj

Vajda Melinda

George Moroianu Középiskola

Farkas Erika Amália

7

különdíj

Hunyadi Szabina

Székely Mózes Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

7

különdíj

Ujváry Dora

Onisifor Ghibu Elméleti Líceum

Irsai Mónika

7

különdíj

Koncz Eszter

Szent György Technológiai Líceum

Joó Borbála

7

különdíj

Antal Timea

Petőfi Sándor Általános Iskola

Hatos Anna Zsuzsánna

7

különdíj

Ferenczi Zsolt

János Zsigmond Unitárius Kollégium

Sólyom Vivien-Anna

7

különdíj

Ráduly Rebeka

Végh Antal Általános Iskola

Turoczi Andrea

7

különdíj

Kacsó Botond

Sükösd Ferenc Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

8

I. díj

Fülöp Izabella

2-es számú Diaconu Coresi Általános Iskola

Papp Edith

8

II. díj

Farkas Tamara Tekla

Petőfi Sándor Általános Iskola

Hatos Anna Zsuzsánna

8

III. díj

Gyarmati Dávid

Petőfi Sándor Általános Iskola

Hatos Anna Zsuzsánna

8

különdíj

Kádár Andrea

Székely Mózes Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

8

különdíj

Szász Bernát

Sükösd Ferenc Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

8

különdíj

Medgyesi Beatrix

Áprily Lajos Főgimnázium

Papp Edith

8

különdíj

Lukács Beáta

Székely Mózes Általános Iskola

Cseresnyés Eszter

8

különdíj

Küsmődi Anna

Siklódi Lőrinc Általános Iskola

Fülöp Réka

8

különdíj

Szabó László

János Zsigmond Unitárius Kollégium

Sólyom Vivien-Anna

8

különdíj

 

A Bethlen Gábor Alapítvány támogatásával létrejövő versenyen a következő iskolák diákjai vettek részt (ábécérendben):

2-es számú Diaconu Coresi Általános Iskola, Áprily Lajos Általános Iskola, Áprily Lajos Főgimnázium, Báthory István Általános Iskola, Báthory István Elméleti Líceum, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Dimitrie Cantemir Általános Iskola, Fogarassy Mihály Általános Iskola, George Moroianu Középiskola, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Onisifor Ghibu Elméleti Líceum, Petőfi Sándor Általános Iskola, Siklódi Lőrinc Általános Iskola, Sükösd Ferenc Általános Iskola, Székely Mózes Általános Iskola, Szent György Technológiai Líceum, Végh Antal Általános Iskola, Zajzoni Rab István Középiskola.

 

 

Eseménynaptár

2020. július

KeSzCsSzVa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031