Universitatea Sapientia – Facultatea de Științe și Arte, Cluj-Napoca – kv.sapientia.ro

sapientia.ro

Pagina principală / Ştiri /

Au sosit premiile FFEST 2014!

Premiul principal al concursului de fashion photography a fost câștigat de studentul nostru în anul I., Kiss János.

Avem premii și în celelalte categorii:

Marele premiu:
Attila Hartung: Ischler (University of Theatre and Film Arts - Budapest - Hungary)
Premiul 2:
Adam Breier: Tides (EICTV - Cuba)
Premiul 3:
Ugron Réka: What I Think about All This (Sapientia Hungarian University of Transylvania - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul special al juriului:
Sergiu Lupse: Absent (Babeş-Bolyai University - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul celui mai bun film internațional:
Pavol Čižmár: The Celebration (Academy of Performing Arts in Bratislava - Slovakia).

Categoria ficțiune, premiul 1:
Andrei Nicolae Teodorescu: Black Squad (The National University of Theatre and Film I. L. Caragiale - Bucureşti - Romania)
Premiul 2:
Luiza Pârvu: Dry Bones (New York University Tisch School of The Arts)
Premiul 3:
Adam Felix: Checkpoint (Academy of Performing Arts in Bratislava - Slovakia).

Categoria film documentar, premiul 1:
Lőrincz Lóránd: Borica (Sapientia Hungarian University of Transylvania - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul 2:
Fekete Tamás: Deep Water (University of Theatre and Film Arts - Budapest - Hungary)
Premiul 3:
Bán József: Horeb (Sapientia Hungarian University of Transylvania - Cluj-Napoca - Romania)
Mențiune:
Stefaneț Nelly: Secret (Hyperion University, Faculty of Arts - Bucharest - Romania).

Animație, Premiul 1:
Ottlik Anna: Way Out (BKF Budapest College of Communication and Business)
Premiul 2:
Mészáros Borbála: Last Yeti (BKF Budapest College of Communication and Business)
Premiul 3:
Németh Balázs Kristóf: Momentum (BKF Budapest College of Communication and Business).

Filme foarte scurte, Premiul 1:
Bednarszky Hedda, Sofia Nelega: Party Girl (Babeş-Bolyai University - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul 2:
Roman Andra: My Name Is (University of Art and Design - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul 3:
Roman Andra: Life a Lonesome Affair (University of Art and Design - Cluj-Napoca - Romania).

Film experimental, Premiul 1:
Andra Roman: World Wide Woman (University of Art and Design - Cluj-Napoca - Romania)
Premiul 2:
Hegedüs Orsolya, Szabó Eszter: Insomnia (BKF Budapest College of Communication and Business)
Premiul 3:
Köllő Ildikó: Inventory about My Boyfriend's Benefactions (Sapientia Hungarian University of Transylvania - Cluj-Napoca - Romania).

Calendar de evenimente

august 2020

LuMaMiJoViDu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31